hrad Bezděz


Mapy

Poděkování

Za grafický design stránek bychom rádi poděkovali firmě Thinline, která nás oslovila designovým profilem, zaměřeným na kreativitu a čistý web. Rovněž oceňujeme její spolehlivost v dohodnutých termínech a vstřícnost při uplatňování našich přání. Těšíme se na další spolupráci.

Text

Veronika Průchová, DiS.
Mladá, začínající novinářka. Od roku 2006 je externí redaktorkou dětského internetového serveru Kidsland, kde se také krátce věnovala zodpovídání dotazů v poradně. Nyní spolupracuje s firmou Online Travel Solutions, s.r.o., pro kterou zpracovává turistické weby. V budoucnu by chtěla rozšířit novinářské znalosti v odborném kurzu či vystudováním příslušné vysoké školy.

Fotografie

Jan Pasler
Narodil se roku 1977 v České Lípě, kde dodnes bydlí. Fotí pro radost. S tímto velkým koníčkem začal v roce 2003. Nejčastěji fotografuje přátele, květiny a krajinu, a to zejména v okolí Máchova jezera a Bezdězu. Bezděz – dominantu Máchova kraje – si zamiloval, protože se dá fotografovat téměř za jakýchkoliv podmínek; vždy je jiný, ale stále má své kouzlo. Ukázky prací najdete na http://sweb.cz/h.paslik/.

Petr Fabian
Absolvent Matematicko-fyzikální fakulty UK, obor fyzika, vědecký pracovník. Kromě odborných textů je autorem mini-průvodce po hradech a jejich pozůstatcích v Česku (http://hrady.hyperlink.cz) a několika sbírek poezie. Více informací a fotografií na http://www.sweb.cz/petrfabian.

Václav Červinka: http://vcervinka.superhosting.cz/

JirPa: http://www.jirpa.cz

Za fotografie děkujeme rovněž společnosti CzechTourism.
CzechTourism

Dík patří rovněž P. Rešlovi, který poskytl mapu k závodu Author 50 Bezděz.

Turistika.cz - Praktické rady a zkušenosti pro cestování, tipy na výlet nejen po celé ČR i SR
Turistika.cz - pro větší zážitek z cesty a výletu